Co słychać u Naszych Seniorów ?

wroclawskie iskryBogate w wydarzenia oraz intensywne kończenie pracy Klubu Seniora Bakara mamy za sobą! Dużo się działo, a teraz – WAKACJE!! i wypoczynek. Wznowimy działalność o godz. 12-tej w ostatnią środę września, 30.09.2015 r. i już dziś wszystkich chętnych – zapraszamy!

30.06.b.r. skończyliśmy dziesięciomiesięczny Projekt „Wrocławskie Iskry…” sfinansowany ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Seniorzy w akcji”. Liderki tego Projektu 12-14.06. miały wizytę studyjną do „bratniego” projektu realizowanego w Tomisławiu k/Bolesławca i pomogły w prowadzeniu (w strojach ludowych) „inscenizacji wesela bośniackiego”. Już 16-go odbył się integracyjny wyjazd Koła Nr4PZERI, Klubów Seniora z Blacharskiej i z Bakary. Autokarowa wycieczka w okolice Sobótki obejmowała zwiedzanie skansenu, uroczego kościółka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek, tańcami i śpiewami przy gitarze. Dzień później z wielkim rozmachem kończyliśmy Projekt „Wrocławskie Iskry…” seniorzy w akcjiPodczas Finisażu 17.06. odbyła się prezentacja (w tym multimedialna) Projektu, wystawa prac dzieci i wolontariuszy, miało miejsce spotkanie wszystkich: uczestników, wolontariuszy, organizatorów i zaproszonych gości, pośród których mieliśmy zaszczyt przywitać żywo zainteresowanych naszą działalnością przedstawicieli Gminy Wrocław, Panią Aleksandrę Nestorowicz Kierownika Działu Wydziału Edukacji i Kierownika Wrocławskiego Centrum Seniora Pana Roberta Pawliszko. Odbyło się 5 warsztatów: z papieroplastyki; dziergania, szycia i szydełkowania; majsterkowania; malowania tkaniny (pamiątkowe koszulki i torby); kulinarne (przygotowanie poczęstunku dla wszystkich obecnych). Podziękowania należały się wszystkim, ale szczególne, zostały skierowanie do Partnerów: Zarządu SM Metalowiec, w tym Kierownika DK Bakara, który jest bardzo życzliwy seniorom, Dyrektorów i nauczycieli Szkół: SP40, SP28, SP76, SP82. Na koniec tuż przed „rodzinną fotografią”, nasza Liderka-seniorka Pani Irena Rozwandowicz z pomocą Koordynatorki i Prezesa Fundacji Wspierania Aktywności Lokalnej FALA wręczała nagrody i upominki wszystkim dzieciom i wolontariuszom. 24.06 tuż obok Bakary spotkało się blisko 50 osób, aby przed wakacjami jeszcze raz wspólnie grillować, pośpiewać a nawet potańczyć.

Uroczystym i nobilitującym zwieńczeniem Projektów prowadzonych przez Fundację FALA (w tym „Iskry – Aktywni Seniorzy” oraz „Wrocławskie Iskry”) było rozdanie 27.06. świadectw młodzieży a certyfikatów oraz dyplomów najbardziej zaangażowanym w wolontariat EWS seniorom, w uniwersyteckiej Auli Leopoldina przez Przedstawicieli: Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego. Wśród wyróżnionych, było aż 22 wolontariuszy z Wrocławia – dziękujemy wszystkim za współpracę a Seniorom za wspaniałą pracę i otwarte serca.

Eleonora Maras – koordynatoriskry wro stopka

Zapraszamy jeszcze do obejrzenia zdjęć